Music Maze – 06 – Wiosna

Cześć wszystkim! Dawno nie pisałam nic oprócz marudzenia, a dzisiaj taki piękny dzień, że postanowiłam to nadrobić notką bardzo adekwatną do tego, co mamy za oknem czyli WIOSNAA! Tak, właśnie, mam nadzieję, że w pełni wykorzystaliście dzisiejszą piękną pogodę, bo naprawdę szkoda by było ją zmarnować. We mnie wiosna zawsze wlewa mnóstwo nowej energii do działania i na pewno dużą jej porcję przeleję właśnie na MeiQ, chociaż nie obiecuję, że będę bardzo aktywna z tłumaczeniami (chociaż z tym akurat się postaram) i notkami tematycznymi, ponieważ planuję (w sumie to już zaczęłam) zrobić na tą stronę coś innego, co będzie widoczne dopiero, kiedy to skończę, a znając moje zdolności programistyczne pewnie wcześniej niż na wakacje, to to nie będzie ^^” Póki co pomyślałam sobie, że jeśli Wam też się udziela trochę wiosennej pozytywnej energii, to moglibyście nam trochę pomóc w prowadzeniu MeiQ, bez żadnych zobowiązań, np na zasadzie jedno(lub wielo, jak kto lubi)razowych wpisów, w których polecalibyście swoje ulubione piosenki lub żebyście mogli pomóc nam wybierać fajniejsze cytaty do widgetu na dole strony. Byłoby to w podobnej formie jak składanie zamówień na tłumaczenia czyli całkiem anonimowo (chyba, że ktoś chciałby się podpisać), mam nadzieję, że ktoś byłby chętny nam pomóc w ten sposób. Jeszcze pewnie jutro napiszę notkę ze szczegółami, o co mi dokładnie chodzi, bo muszę sobie jeszcze sama to poukładać w głowie, no i jakoś technicznie to ogarnąć. Na razie zapraszam do zapoznania się z kilkoma wiosennymi piosenkami, które chciałabym Wam polecić, mam nadzieję, że spodobają się Wam tak samo jak mnie ;)

PS. Piosenki z zamówień wstawię jutro, prawdopodobnie wieczorem, bo mam je już przetłumaczone, ale muszę się zebrać, żeby jeszcze raz przejrzeć je, czy nie ma błędów, kiedy będę bardziej przytomna niż teraz.


miwa – Haru ni nattara

>TŁUMACZENIE<-

Piosenka, która chodziła mi dzisiaj po głowie cały dzień, zresztą nie tylko dzisiaj, bo za każdym razem przez ostatnie trzy miesiące, kiedy myślałam, że chcę już wiosnę. No i jest wiosna, więc pora zrobić to wszystko, o czym mówiliśmy, że zrobimy „kiedy przyjdzie wiosna”, jak to śpiewa miwa. W jej przypadku wiosna miała oznaczać koniec skrywania swoich uczuć i w końcu zweryfikowanie kto co do kogo czuje ;p Aczkolwiek mnie osobiście bardzo podoba się pierwsze zdanie tekstu czyli „Kiedy przyjdzie wiosna, chodźmy się zabawić”. I to zdecydowanie było to zdanie, które ja powtarzałam sobie przez całą zimę słuchając tej piosenki, która jest bardzo pozytywna, energiczna, ciepła i niewinna. Krótko mówiąc, jak najbardziej pasuje do pory roku, którą ma w tytule ;)


SCANDAL – HARUKAZE

->TŁUMACZENIE<-

Kolejna piosenka, troszkę mocniejsze brzmienie od dziewczyn ze SCANDAL. Mimo że tym razem nie jest to całkiem pozytywny utwór, to jednak wciąż jest w nim ta wiosenna magia reprezentowana przez wiosenny wiatr niosący różowe płatki kwiatów. Osobiście dzisiaj widziałam taki obrazek właśnie i również przypomniał mi o wszystkich tych snach i marzeniach, które, tak jak w piosence, może nie do końca się spełniły, ale jednak na zawsze pozostaną pięknym wspomnieniem. Utworek lekko sentymentalny, ale nie smutny, własciwie to też na swój sposób ciepła, chociaż nie jakoś bardzo, zupełnie jak wiosenny wiatr ;)


Rihwa – Harukaze

->TŁUMACZENIE<-

Kolejny utworek to ballada z repertuaru Rinhwy, została użyta w dramie „Boku no Ita Jikan” i to własnie tam kompletnie się w niej zakochałam. Jest to raczej utworek melancholijny, nawet dość smutny, o utraconej miłości, jednak bardzo dobrej miłości. Chyba mogę powiedzieć tu to samo, co przy poprzednim utworze, wiosenny wiatr przynosi wspomnienia, dobre wspomnienia, mimo wszystko głos wokalistki jest bardzo ciepły, gdy śpiewa o miłości, której nie mogła przy sobie zatrzymać, ale które dała jej naprawdę wiele.


Crystal Kay – Haru Arashi

->TŁUMACZENIE<-

Następna piosenka to zdecydowanie popowe brzmienia, które bardzo dobrze brzmią w wykonaniu Crystal Kay :P Utworek jest dość szybki, podobnie jak wcześniejsze, również opowiada o dawnej miłości, a właściwie o wspomnieniach z nią związanych. O wiosennej burzy uczuć, o tym, że nawet jeśli wcześniej bolało, to ostatecznie w pamięci pozostały tylko dobre rzeczy, że niczego nie żałuje, że wszystko, co się stało, stało się z jakiegoś powodu. I że chociaż kolejna wiosna oznacza nowy start, to dziękuje za wszystko, co stało się wcześniej. bo to wszystko jest ważne.


FLOWER FLOWER – Haru

->TŁUMACZENIE<-

Na koniec tej krótkiej notki artystka, którą pewnie wiele osób zna czyli YUI ze swoim zespołem, śpiewająca o tym, co przynajmniej mnie kojarzy się z wiosną. O podróżach, odkrywaniu świata, wierze w to, że nieważne, co się stanie, jakoś ze wszystkim da sobie radę. Nawet jeśli czasem dopadają nas strach czy żal, nie można zatrzymywać się przy nim na długo, bo życie się kręci, świat jest kolorowy i najważniejsze, żeby iść pewnie na własnych nogach. I tego wszystkim życzę, żebyście tej wiosny wyruszyli na podróż swojego życia, nawet jesli to miałby być tylko plac zabaw na sąsiednim osiedlu, i żebyście zawsze mieli kogoś, kto będzie przy Was i nieważne, co by się nie stało, żebyście zawsze potrafili wyjść z tego na pewnych nogach i żebyście dotarli tam, gdzie tylko chcecie. Tyle na koniec. Dobrej nocy, i pięknej wiosny ;) <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *